Pondělí 15.01.2018

15. ledna 2018 v 1:41 | Lesní tráva
01:15 Tentokrát se mi daří psat zápis dříve, než o čtyři měsíce později, he! Ale zato je to v jiném roce. Z Nizozemska jsem se vrátila před týdnem. Cestování celkem na draka, ale vše jsem naštěstí s přehledem zvládla - nejdříve autem do jiné vesnice, pak autobus do Brna, potom autobus do Prahy - Florenc a pak autobus na letiště. Byla jsem trochu vykulená, ale co se dá dělat, když z Brna to nejde. Překvapivě jsem po dvou týdnech žračky a válení v NL nepřibrala, ba naopak zhubla půl kila. Asi to bude tím, že jsem pila hodně vody a čajů a bylo dost sexu a občas nucených vycházek, hehe.
I když je to jen týden, připadá mi to jako dávno, co jsem v NL byla. R. mi chybí. Ale takovým citům nesmím moc propadat, realita vztahu na dálku je prostě taková a nesmím si to moc brát. Po většinu času mi to i celkem jde. Samozřejmě R. je v tom lepší a občas mi přijde, že by se beze mně velmi dobře obešel. Vlastně určitě ano, ví, co chce, jde si za tím, většinu času má zaplněnou školou, praxí a počítačem. Já jsem jen takový malý doplněk :))

V prosinci mi bohužel umřelo moje starší morče Adolf, ani na veterině nevěděli pořádně, proč. Rodiče se rozhodli pozůstalému Winstonovi koupit nového malého kamaráda, aby nebyl sám. Pojmenovala jsem ho Theodore. Adolfa jsem obrečela, je pohřbený na zahradě.

Na mém novém oboru to celkem jde, teď při zkouškovém trochu nervíky, ale první dvě zkoušky jsem dala napoprvé (nicméně to horší mě teprve čeká). V práci lehce zklamaná, protože jsem doufala, že budu jako každý leden-březen dělat na jiné pozici, ale vypadá to, že letos na to kašlou a místo brigádníků to nechají jen na stálých operátorech. Ti jsou teda pěkně v háji, protože to nemohou stíhat. Co se dá dělat, očividně se šetří.

Celkově mám opět poslední dobou dumky žalky, nic se mi nechce, stará klasika. Zjistila jsem, že jsem narcis. Nebo resp. vždy jsem věděla, že jsem sebestředná apod., ale nikdy jsem nevěděla, že narcis může být i člověk, který k sobě má negativní vztah. Deprese, pochybnosti, emoce jako horské dráha. Můj narcisismus je klasifikován jako Vulnerable Narcissism a jedinci jsou popsáni takto: " The core of their self-centredness comes from intense panic that they're actually worthless and somehow shameful.''(ZDROJ) Samozřejmě nejde o nějakou převratnou a vědeckou informaci, ale byla jsem překvapená, jak dobře mě některé popisy odhalily, i když to vše není u mne tak přehnané, jako ve článku. Nicméně mi to trochu otevřelo oči o mé osobě.

Začala jsem brát denně tabletky vápník-hořčík-zinek s nadějí, že mi to přidá energii. Trochu to pomáhá, zvlášť už nemívám tolik svalových křečí, téměř vůbec. Měla bych opět cvičit. V červenci možná poletíme v rámci NL oboru se spolužačkou a spoustou jiných evropských studentů do Bukurešti. Nejdříve mě ta nabídka vůbec nezaujala - východ nijak nemusím, především ne chudější a teplejší země. Nejsem moc přátelská a jsem rozmazlená. Ale řekla jsem si, že koneckonců by to mohla být fajn zkušenost, určitě se vylepším v NL a třeba budu příjemně překvapená. Platíme jen za cestu, všechno ostatní je hrazeno. Jak často má člověk takovou příležitost. Snad nás obě na základě formuláře a motivačního dopisu přijmou, čas na podání máme do konce ledna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama