Pondělí 03.07.2017

3. července 2017 v 23:34 | Lesní tráva
23:30 Haha, další čtyři měsíce, než něco píšu. No, aspoň jde vidět, že jsem teoreticky dost zaneprázdněná. Až na tenhle týden. Proč? Nedala jsem státnice. Aha. Obhájila jsem aspoň bakalářku. Jdu na HPP pozici v pojišťovně, kde budu až do září. Tenhle týden mě tam ale nechtějí. Mám placenou dovolenou. Hniju doma. Ještě mě na přelomu měsíce čekají 2 týdny neplacené dovolené (jupíjej, Nizozemsko), jinak pořád makačka. Ještěže jsem se trhla z předešlé brigádnické pozice, nabrali tam kupu nováčků a není moc práce, takže si holt nevydělají. Já si naopak vydělám ''až moc''. Státnice musím v září dodělat. Přijímačky na magistra jsem neudělala, takže jedině že by mě dobrali na základě výsledku státnic, což je celkem nepravděpodobné a hlavně kdo ví, jaké předměty by na mě v září vybyly. Suma sumárum, nevím, co se mnou bude.


Navzdory všem trablům a nepříjemnostem jsme s R. stále spolu. Snažila jsem tak jako nenápadně nadhodit možnost volného vztahu... To byl velmi špatný nápad. Získala jsem si tak dlouhý proslov o tom, jak už si beztak něco plánuji a nejsem schopná být monogamní a opustím ho kvůli jinému borcovi. Né né né. Já to sakra s tebou myslím dobře.... Nikdy neměl jinou holku, čas mrhá jen se mnou, kdy mu konečně dojde, že život je krátký a měl by si něco užít. Kdy ho napadne, že nechce celý život strávit s ubrblanou špekatou línou ohyzdkou :-D Myslím si, že je velmi reálné, přestože mi chce být věrný, že jednoho dne se zakouká nebo bude uloven nějakou šťabajznou a místo toho, aby z toho byla jen jedna noc, se z toho stane něco víc. Proč místo toho nezvolit stabilitu, volnější dohodu, kde jsou vymezeny partnerské hranice, které zajistí jisté zpestření, ale zároveň zázemí?

Jistě, vůbec nemusí nastat situace, že by se se mnou R. rozešel nebo mi byl nevěrný. Ale jak vysoká tato šance je? Jasně, někdo by řekl, že asi tak vysoká, jako je šance, že to samé provedu já jemu. Přestože mám ale více pochyb, mám taky více zkušeností a řadu kluků/mužů za sebou. Spousta lidí naproti tomu může být pěkně pokrytecká - já si chci užívat, ale ty ne, ty jsi moje (majetnictví a sobectví, běžná věc, objektivizace partnera). Rozhodně bych neriskovala náš vztah něčím takovým. On už trochu zariskoval. Nicméně to bylo jen hloupé uklouznutí, naprosté nic, které už před ním nikdy nevytahuji.

Bude náš vztah však schopný přežít i velké problémy? Já už se se vším vyrovnávám celkem stoicky, zatímco on je naopak čím dál hysteričtější. Má strach, že už mi je zkrátka vše putna. To, že už se prostě odmítám dohadovat a klidně jdu třeba spát a vskutku bez problémů usnu, je podle něj jasný důkaz mé necitelnosti. Vysvětlení nepomáhají. V tuto chvíli je ale klid a třeba už pochopil, že mi na něm záleží a náš vztah pro mě cenu má. Jenže stabilita pokulhává a na té já si zakládám. Pokud mi při každé hádce kvůli hlouposti začne předhazovat rozchod, tak to nepůjde. Jakmile na mě začne vytahovat takové věci, se zlou se potáže, protože já mu řeknu, ať se rozhodne, jak chce, nic (natož sebe) mu vnucovat nebudu. Jasně jsem mu tyto věci několikrát řekla a doufám, že je nebudu muset stále opakovat. Otočily se nám role a já jsem stoický, racionální chlap a on je hysterická, emocionální ženská :-)))

Když tak tohle všechno píšu, vypadá to, jako bychom měli naprosto neřešitelné problémy a neslučitelné osobnosti, které nejsou schopny vést harmonický vztah. Navzdory všemu ho miluji a myslím, že jednoho dne můžeme být snad téměř vzorovým párem. Např. jako naše oblíbená dvojice z HIMYM - Lily a Marshall. Všechno záleží na tom, že budeme ochotni na sobě, našem vztahu pracovat a komunikovat a najít kompromisy. Nemyslím si, že to, že občas to máme těžké, až neřešitelné, znamená, že bychom se měli rozejít. Neřekla bych, že se trápíme. Neumím si představit, že bych s někým byla spokojenější. Jsem schopná věrnosti.

Na závěr lehčí notou - díky penězům z práce a prodaným knížkám jsem si byla schopná konečně pořídit nějaké botky, budu kupovat tablet na čtení, zatáhla jsem hotel na poslední noc v NL (on mi R. stejně aspoň půlku vrátí zpět v eurech). Taky jsem si pořídila fidget spinner a v práci se mi ohromně hodí, jakmile mám totiž klienta na telefonu nebo se o něčem zamýšlím při školení, hodí se mi mít něco v rukou k zabavení (jsem nerváček). R. tuto hračku sice odsuzuje, ale to ještě neví, že mu zítra taky jeden posílám, hihi. Odprostit se od předsudků je třeba, co je špatného na hračce, která právě prožila boom díky prošlému patentu. Může pomoci, tak don´t hate :) Třeba si R. konečně přestane kousat kůži na dlani, což mě pěkně vytáčí (hodně chabý pokus, ale stojí to za to). Jakmile budu v NL, budu mu také patlat ruce krémem a dávat je na jiná místa, haha (a nadržené id se ozvalo). Ve středu musím ke kadeřnici (ano, už jsem nastolila i pravidelné chození ke kadeřnici, čemuž jsem se předtím vyhýbala). Už pár měsíců totiž nejsem dlouhovláska, ale jedu velmi krátký střih a ten potřebuje obnovovat :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chikulín | Web | 3. července 2017 v 23:48 | Reagovat

Já se mu ani nedivím nikdy bych na něco "volnějšího" ve vztahu nekejvla :-( užijte si to v Holandsku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama