Neděle 17.4.2016

17. dubna 2016 v 1:01 | Lesní tráva |  Jaro 2016
01:00 Stále nemám žádnou práci, ale nijak zvlášť mě to nevzrušuje. Jen mi trochu leze na mozek, jak skoro pořád čumím doma. Hubnutí se trochu zpomalilo, ale pokračuje. Bude to čím dál těžší. Utratila jsem celou výplatu. Rozměnila na eura do Nizozemska (za týden letím), kosmetika, kabelka, nový mp4 přehrávač (starý dosloužil), osobní váha, dárečky. Pro R. jsem koupila toaletní vodu, čokolády a vtipný dárek - Černého Petra se socialistickými auty ČSR. Černý Petr chodí v Nizozemsku zároveň s Mikulášem a EU to chce zákazat kvůli rasistickému kontextu. Strašná kravina. A když cestoval R. poprvé do ČR (což je přesně rok zpátky), tak si myslel, že tu bude většina aut stylem staré Lady. Takže proto ten balíček karet :-D Pro jeho maminku beru krém a sprcháč od Manufaktury, pro babičku pohledy z Vídně s Hundertwasserovými obrazy (obě pro něj máme slabost) a čokolády. R. taky dostane obálku s 50 éčky, aby si taky sám vybral dárek, který se mu opravdu bude líbit - v květnu má narozeniny. Vždy se snažím, aby dárečky, co s sebou vezu, byly české a nápadité, někdy i vlastnoručně vytvořené.


Rodiče se taky rozšoupli, pořídili sušičku na prádlo, mikrovlnku a morčatům velkou společnou klec s novou výbavou. A ještě budou kupovat klec i kanáru Karlovi. S bakalářkou to je tak, že musím hledat nového konzultanta. Ten starý mi před 2 týdny napsal, že tenhle semestr končí. A já se už dva týdny snažím přemluvit k tomu, abych někoho zkontaktovala. Jsem strašné tele. Většinu dní se teď válím doma, něco uklízím, sem tam vařím, ale především čučím na noťasu na Zoufalé manželky a utápím se ve své neschopnosti. R. mi navíc oznámil, že ho přijali na další dvouroční studium, které ho přivede těsně před bránu policejních zaměstnání. Jsem na něj moc hrdá, ale taky to má své nevýhody:

1. Nebudu se moci k němu nastěhovat, dokud nebude zcela odstudovaný. Což pro mě znamená, že musím buď také studovat, nebo si najít práci. Ale v jaké práci mě cca každé tři měsíce nechají 2 týdny volna, abych byla s R.? A kde budu bydlet? U rodičů už je to na infarkt.

2. Nepřijali na školu jeho kamaráda, s čímž jsem celkem počítala. Je to dobrý kluk a je s ním sranda. Takhle se R. bude muset bavit s jinými lidmi, které já neznám.

3. Přijali holky a kluka, které naprosto nesnáším. Jedna z těch holek po R. solidně jela a bylo z toho velké haló. R. je tedy od té aféry ignoruje, ale ve škole si často nevyberete, s kým budete muset spolupracovat.

4. Musím ho podporovat a chválit ho (s tím většinou není problém), ale bojím se jeho neúspěchu. Kdyby to neukončil, co bych udělala? Sbalila se a odletěla do Nizozemska ho chlácholit? Protože takhle na dálku toho moc neumím, jsem taková... spíše fyzicky založená :-D

Každopádně ale doufám, že vše úspěšně zvládne. Baví ho to a je cílevědomý, i když mě občas štve s tím, když někdy zaspí, není mu dobře protože se přejedl, nebo si stěžuje, jak je to těžké. Trochu morfuji na jeho matku, cha. Morčáci Adolf a Winston už jsou tedy ubytováni spolu. Obzvlášť Adolf z toho moc nadšený není, často na něj vrčí, popohání se, strkají a vyhrožují si, ale nikdy se díky bohu neperou. Tak snad si pořádně zvyknou, mameluci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama