Neděle 13.12.2015

13. prosince 2015 v 2:37 | Lesní tráva |  Podzim 2015
2:30 Do prdele práce! Zas mě všechno štve. Sotva jsem si před 2 měsíci našla velmi dobře placenou brigádu (100/h), budu muset po Novém roce hledat jinou. Brigádníky z agentur totiž měli jen na předvánoční období. No, i kdybych to věděla, stejně bych tam šla, za ty prachy ;)) Netuším ale, kde naberu tak slušnou a cálovanou brigádu. Budu se muset uskrovnit :( Takže dovolená, nad kterou jsem začala snít, asi padá. Bakalářka stále na nule, prostě nestíhám. Učím se na zkoušky, sleduji TBBT a vymalovávám si protistresové omalovánky. Uklízím domácnost, připravuji se na předvánoční odlet a předčasné domácí falešné Vánoce. 95% dárků koupeno a zabaleno, už jen čekám, až pošta doručí zbytek a vše doladím.


S R. jsme se opět dost chytli. Už to bylo celkem drama, ale naštěstí jsme to opět vyřešili a teď jsme na pár dnů off call, just messages, abychom se oba uklidnili a byli si stále vzácní. Problém byl v tom, že jsem udělala pár žárlivých a nespokojených scének (to je to, že umím vyraplit z nuly na sto během tří sekund, aniž bych o něčem přemýšlela) a následně nato byl R. samozřejmě dost neochotný věnovat se nějaké romantice. Což jsem já dokázala vystupňovat až do jakési osobní zoufalosti, kdy už on začal mít starosti, jestli je náš vztah vůbec zdravý. To tak nějak nechápu - zdravý vztah? Tzn. společnost určuje nějaké standardy zdravého vztahu a pro něj je důležitější tyto standardy dodržovat, než starost o city toho druhého? No, tak to se mnou stejně nejde. Já jsem asi tak zdravá, jako připečený toast s burákovým máslem a přeslazeným džemem. Nicméně jsme to pořešili a dobrali se k velice solidnímu výsledku, kdy jsme oba v rámci možností spokojení s nynější situací. 23. odlétám a myslím, že až u něj budu, nejtěžší věc mě čeká v tom, abych mu nevlezla do jednoho z mobilů nebo na pc, a nezkontrolovala, jestli tam nejsou nějaké nekalosti.

Přitom mu věřím. Což je ale oxymóron, ne? Kdybych mu věřila, tak nemám nutkání kontroly? Důvěřuj, ale prověřuj? No dobrá, dejme tomu, že se kouknu. A nic nenajdu. Uklidní mě to? Ne, příště se kouknu zas, protože si řeknu, že se třeba stav změnil. A co když něco najdu? Strhne se smršť, vichr, tsunami a bude hádka, jako by měl nastat konec světa. Já v sobě totiž nic neumím dusit. Rozešli bychom se? Sama sobě jsem si kdysi říkala, že bych mu i tolerovala nějaké zálety, ale ne jiný vztah. A on se mi nezdá jako záletný typ (he, jsem jeho první), takže jedinou možností by bylo, že by se snažil o vztah. Nebo třeba jen flirtoval, že ano, to je také u lidí možné. Když si všechny tyto možnosti racionálně představím, zdá se mi to vše nereálné a kontrolovat ho naprosto zbytečné. Stejně, všechny možnosti pro mě znamenají jen to, že se budu trápit (i kdybych nic nenašla). Takže to uzavírám tím, že žádné špiclování nebude. Nezaslouží si to a důvěřuje mi. Dříve bych se mu bez okolků prohrabala vším možným, ale teď je vše jinak. R. mi stojí za víc, než mi kdy kdokoliv za co stál. Vždyť za ním i lítám :)) Nejspíše je háček právě v tom, že mám s lidmi velmi špatné zkušenosti a sama jsem pak některé špatné zkušenosti vytvářela zase jiným. Ale někoho takového, jako je R., už nikdy nenajdu. Ženská, sakra, neposer si to! :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel | Web | 13. prosince 2015 v 13:05 | Reagovat

Já myslím, že nejlépe nic nevědět a máš klid. Žárlivost taky ničí každý vztah.

2 Ježurka | Web | 13. prosince 2015 v 17:24 | Reagovat

Já bych se v tom nevrtala. Co se má stát, to se stane a ty tomu nezabráníš ani špiclováním, to mi věř, jako starší zkušené babce. Prošla jsem si taky lecčím, ale asi to tak mělo být a teď jsem už hezkých pár let v klidu a spokojená. Taky si říkám, že to je nejlepší chlap mého života.

3 all-is-magic | E-mail | Web | 16. prosince 2015 v 20:18 | Reagovat

Držím vám štěstí ve vztahu! :) Důvěra je zkrátka potřeba. Jak v sebe, tak v druhé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama