Červenec 2015

Čtvrtek 30.7.2015

30. července 2015 v 18:53 | Lesní tráva |  Léto 2015
18:00 Tak tentokrát jsem dělala čokobanánové ledňáky a byla to pecka :3 Matce jsem nakonec k narozeninám koupila parfém (zmiňovala se, že dostane peníze od babičky a chtěla by za ně parfém, tak jsem jí to ulehčila, hehe), který dostane příští týden. Pro mne a mého R. už jsem zarezervovala ubytování - první noc v pokoji se snídaní a pak poslední dvě noci v parádním apartmánu. Celkem za 4 litry, takže pohodička, R. chce stejně půlku zatáhnout a kdykoliv se ho snažím přesvědčit o opaku, nafoukne se. Minimálně jsem mu aspoň vymluvila koupi mobilu pro mne. Když už náhodou bude chtít něco koupit, stačí nějaký parfém za pár stovek :) Zítra budu mít poslední den práce ve fabrice. Po čtyřech letech odcházím a nemíním se vracet (ale v dobrém, potřebuji se prostě posunout). A neplánovaně se mi podařilo sehnat si novou práci.

Včera v noci se mi pořád ještě nějak nechtělo spát, když jsem si na univerzitní skupině FB všimla nabídky brigády (tazatel pro tel. výzkum poruchovosti strojů ve výrobě) a tak jsem si řekla, že jeden email mi nic neudělá. Oprášila jsem znovu životopis, dopsala tam pár novinek, odeslala. Zaujalo mě dalších pár nabídek, ale řekla jsem si, že mám čas. Dnes odpoledne už mi zavolali. Po několika minutách byla paní/slečna překvapena tím, že nemám žádnou praxi, ale můj projev je údajně výborný a jsem šikovná (po dlouhé době pochvala na ego, když nepočítám výkony ve fabrice). Takže se mnou už předběžně počítají, v pondělí mám tříhodinové zaškolení a pak již můžu pracovat. Je to o pár korunek víc, než ve fabrice a konečně je to ''důležitější'' práce. Zatím potřebují lidi jen na tři týdny, pak se uvidí. Takový rychlý nález práce jsem nečekala :))

Neděle 19.7.2015

19. července 2015 v 23:24 | Lesní tráva |  Léto 2015
23:00 Většinu času teď trávím v práci, spánkem nebo s přítelem. Nemoc jsem minulý týden v práci vypotila (ano, máme tam tak nesnesitelná vedra a makačku). S R. jsme měli čtvrtletní výročí, což jsem nijak moc neřešila, ale on mi poslal dopis, který mi tedy přijde zítra. Moc se těším. Koupila jsem mamce pantofle do práce a sobě jsem udělala radost tvořítky na ledňáky (a hned jsem udělala zmrzlinky z bílého jogurtu a rozpuštěné milky, mňamka). Také jsem pekla skořicový závin, který tedy esteticky nedopadl tak hezky, jak jsem chtěla, ale jen se po něm zaprášilo :) Učebnice jdou na dračku, už jsem jich prodala přes 20, snad se tak lehce zbavím i zbytku. Česká pošta na mojí rodině musí pěkně vydělávat (já posílám učebnice a také balíky a dopisy do zahraničí, otec si pořád něco objednává, matka si objednávala, když mívala obchod).

Přes týden jsem měla u sebe usalašené jiné morče - sestřiného krátkosrstého morčáka. Adolf tedy přebýval v obýváku. Musím říct, že sestřino morče mi přislo parádní a přátelštější, ale Áďa má zase alespoň svůj klid a žádné stresy. Už mám půl měsíce v práci za sebou a už se těším na konec měsíce, až budu moct skončit. Přemýšlím, jaký si koupím mobil a co vybrat mamce za dárek. Nejspíš knížku a nějakou sladkost. Také nevím, kde tentokrát zarezervovat pokoj pro mne a pro R. Nejraději bych s ním strávila ve městě více dní, ale to si určitě nebudu moci finančně dovolit, takže nám zbydou zas jen dvě noci před odletem. Posledně jsme byli neplánovaně v apartmánu za cenu obyč pokoje, protože se jim tam porouchal záchod. Cenově v pohodě, ale jinak se mi penzion moc nezamlouval - slečna, co ho měla na starost, nebyla moc příjemná, internet děs a běs a koupené snídaně k smíchu. Nebyl sice moc daleko od centra, ale stále nějaký kousek, který jsme jezdili šalinou. Tak prohledám internet a uvidíme, záleží také na výplatě, měla by se vyvést. Právě bych ráda utratila při přítomnosti R. jen nějakých 5-6 tisíc, ale to nevím nevím tedy. Minimálně dva litry padnou ještě do mobilu a kdesi cosi se určitě ještě najde. Přes tři tisíce ještě musím podržet na účtě jako dluh matce, což mám tedy na účtě i teď, ale já určitě ještě nějakou útratu nadělám. Díky bohu za stravenky. No jo, prachy... Ještě je ani nemám a už jako bych je utratila :)

Pondělí 6.7.2015

6. července 2015 v 19:47 | Lesní tráva |  Léto 2015
19:00 To je hnus. Jak se můžu v takovém vedru nachladit? Jak??? Nejspíš jsem něco chytla od nějakého chrchlala v autobuse při cestě do práce. Minulý týden jsem si teda užila ranní směny jako stálá pracovnice. Sice jsem neustále na stejném projektu (Znáte kamery GoPro? Tak přesně tyhle kraviny balím apod.), ale zase je to intimnější. Nemusím už sekuriťáky otravovat, aby mě pustili, mám svou čipovku (s příšernou fotkou) a nemusím stepovat před kanclem, aby si zapsali můj příchod na směnu. Matka taky začala s prací v obchodě a má přesně opačné směny, což mi vůůůbec nevadí :) Svému R. jsem před týdnem poslala překvapení. Balík, ve kterém byla sportovní kabelka, dopis, přáníčko a čokoláda. Prostě jsem měla pocit, že si něco zaslouží a tu kabelku potřeboval. Byl moc rád (jen já jsem trochu uvnitř umírala, protože jsem za poštovné dala 4 kila, takže dohromady jsem do toho vrazila asi litr). Ale stálo to za to, udělala bych to znovu. Po letech jsem se konečně rozhoupala a hodila na internet seznam učebnic, které mám k mání. Dala jsem je všechny na bazar za pár pětek, protože narozdíl od ostatních na tom nepotřebuji nijak zvlášť vydělat, ale především se jich chci zbavit. Hned po noci už se mi ozvalo pár zájemkyň, zítra předávám učebnice osobně, další den posílám... :)

Byla jsem dost aktivní, dokud jsem včera neonemocněla. Chytlo mě to později odpoledne a to už jsem během dne stihla umýt nádobí a sklidit, nakoupit, upéct kakaové muffiny s bílou čokoládou a malinami (D-E-L-I-C-I-O-U-S), uvařila brambory a poutírala prach v baráku. Takže dnes jsme akorát s matkou uklidili Adolfův bejvák a já ho nasprejovala (a jako vždy jsem se toho hnusu pěkně nadýchala). Nutně doufám, že mi zítra a později bude lépe, protože mám odpolední a nemůžu onemocnět, vyhodili by mě.

Minulý týden jsem měla také registrační dávku předmětů na další semestr. Nikde jsem nenašla kurz věnující se anglické gramatice, takže akorát v tomhle mám smůlu. Němčina pro začátečníky by měla klapnout, stejně jako jsem si navolila i holandštinu. A pak ještě 11 předmětů, včetně beachvolejbalu. Zblázním se z toho zcela určitě. Hlavně trapně opakuji jeden nepovinný předmět. Antická mytologie. Nepočítala jsem totiž, že test bude tak šílený. Opravdu. Takže pokud to tentokrát na dva pokusy nedám, vyhodí mě ze studia (!!!). No, je přece jasné, že tentokrát už to nepodcením a nenechám se vyhodit kvůli káči, která z mého oblíbeného tématu udělala šílený dril.

R. má přiletět 21. srpna a odletět 31.srpna. Do té doby bych měla mít dost peněz a taky času vymyslet nějaký program (a nejspíše opět také zarezervovat hotel alespoň na ten poslední víkend). Už nějaké nápady mám - solná jeskyně, planetárium, kino, krojované hody, hospoda, klub... Nesmím ovšem zapomnět pořídit dárek matce, která má za měsíc narozeniny.