Květen 2015

Neděle 17.5.2015

17. května 2015 v 10:20 | Lesní tráva |  Jaro 2015
10:00 Hluboký nádech, výdech. Odmítla jsem práci v Nizozemsku. Před 2 týdny jsem jim totiž psala do kanclu a oni se neuráčili odepsat, takže jsem si pořídila letenky ke svému R. a zpátky, už nemám nějakých dalších 200 euro na výdaje spojené s dostavením se na místo apod. Přestože jsem s tím už počítala, utvořil se mi slušný knedlík v krku, když mi došel z agentury email s dotazem, zda tedy odjezd platí. Samozřejmě jsem tedy musela odepsat, že nepojedu. Asi jsem si zkazila den, ale co už dělat (taky jsem tehdy vyhodila peníze za cestu do Olmíku, zestárla strachováním se a ubila spoustu času). Teď musím doufat, že mi vyjde práce u nás ve fabrice, jinak bohužel svého R. v srpnu neuvidím. Ten to taky teď nemá lehké, s jeho zaměřením právě práci moc nesežene (od září má proto security kurz na vyšší level), ale do té doby taky musí nějak vyžít, že ano... Ještě k tomu když má takové výdaje za mě, přestože se snažím, aby nebyly. Musím tedy přiznat, že teď mu s tím moc pomoci nemůžu, protože jsem si zaplatila akorát letenky a budu s sebou mít nějaké peníze pro strýčka příhodu, ale tím to hasne. A taky jsem zadlužená vůči svojí matce a ta už si začíná stěžovat, přestože jde jen o necelé tři litry. Jako kdybych si dříve nepůjčila i více a všechno jí do poslední pitomé kačky nevrátila. Ale z druhé strany ji zase chápu, nejspíše chce, abych na rodiče už nijak nespoléhala a zvládla si všechno zařídit sama. Možná také trochu závidí, protože mám všechno, co ona v minulosti chtěla (možnost studovat a cestovat, volnost ve výběru partnerů, celkový blahobyt). Nicméně dokud bydlím u rodičů, vždycky se na ně budu v alespoň některých ohledech spoléhat. Ono to už taky nebude snad tak dlouho, příští rok už chci hnízdo opustit (a rovnou nejlépe taky ČR). Buď takhle, nebo nejdříve vydělám nějaké peníze a pak se odeberu.

Často přemýšlím, jak tomu bude, až tu nebudu. Ne na světě, ale doma. Měla bych jezdit na návštěvy? Když já mám velikou chuť už rodiče pak nikdy nevidět. Jen jim posílat peníze. Protože peníze byly celkem všechno, co se doma řešilo a bylo důležité. Jakmile jsem totiž trochu poporostla a začala přemýšlet sama za sebe, už jsem rodičům byla spíš přítěží. Jediné, co oceňovali, byly moje známky, kterými se rádi chlubili (zásluhu přitom nikdy žádnou neměli, se školou jsem se vždy musela zásadně poprat sama). Že jsem musela přestát všelijakou šikanu jich nijak nezajímalo, přestože o ní věděli. Za to kvůli sebemenší kravince jsem dostala nařezáno. A jelikož jsem odjakživa měla řádně prořízlou pusu, dostávala jsem často. Mysleli si, že to ze mě vymlátí. Samozřejmě se jim to nepovedlo, zjevně jsem navždy nevděčným malým ukecaným spratkem. Na druhou stranu, sestra i bratr měli naprosto stejnou výchovu (s tím rozdílem, že v jejich dětství měli rodiče víc peněž, takže si toho víc užili) a nevypadají tak ukřivděně, jako já. Spíše než na cholerického otce, vítajícího každou příležitost udělit fyzický trest, zanevřeli na matku, která je zatížená na psychologickou stránku. Například převrací význam vět, jak se jí to hodí, nebo si i něco přimyslí, nedokáže udržet žádnou informaci (ne, nesvěřovat se a nestěžovat si) a velice ráda pomlouvá. Otec se většinou nijak nežinýruje s vyjádřením vlastního názoru a narušením pohody. Ale matka, ta radši dělá jako nic a za zády vás u otce pomluví a žaluje (a něco taky pěkně překroutí) tak, že pak problém máte i s otcem. Ono vůbec kdykoliv k nám někdo přijde, tak se oba tváří jako míliusové, jenže jakmile se za návštěvou zavřou dveře, nastanou pomluvy, odsouzení a návrat k absolutně nerodinnému chování. Ano, nevím, jak bych moji rodinu nazvala jinak, než nerodina. Přesto moji sourozenci udržují s rodiči kontakt. Nevím, jestli kvůli penězům a žrádlu, jak se často sprostě moji rodiče vyjadřují, ale každopádně se navštěvují.

Takže vůbec nevím, jak se k mým rodičům zachovat, až se odstěhuji. Na jednu stranu mi poskytli střechu nad hlavou,živili mě, nechali mi relativně volnou ruku v rozhodování nad svým osudem, ale na druhou stranu nechápu, jak se můžou jako rodina takhle chovat k ostatním, především ke svým dětem. Možná jsem velká citlivka, možná je jejich chování normální a já z toho dělám drama. Jenže jakmile odejdu, nechci se s nimi nijak moc stýkat (a možná to nebude třeba, pokud budu hodně daleko). To, co mě trápí ale je, jestli tím pádem budu špatná dcera - Zjevně ano, dobré dítě přece neposílá svým rodičům jen peníze, ne? - nebo třeba uvítají, že vypadnu a ještě jim poskytnu finanční dotace.

Neděle 3.5.2015

3. května 2015 v 22:10 | Lesní tráva |  Jaro 2015
22:00 Tak. Po odmlce trvající několik týdnů jsem zase našla chuť vypsat se. Gel zafungoval, moje tělo je o kapičku zdravější. Vtipné především je, že těch 10 dní, co jsem tady měla R., jsme pravidelně po trochách jedli, chodili brzo spát a brzo vstávali, dostatečně pili, hodně chodili a později i sexovali... mě přivedlo k vyšší váze. A jakmile odjel a já přešla ke svým šíleným nepravidelným režimům s nezdravým, nevyváženým jídlem a nicneděláním křižovaném univerzitou, začala jsem zase hubnout k normálu. Zdravým stylem k větší obezitě, fakt. Školu jakš takš doháním, za 2 týdny už mě čekají první zkoušky. Práce pořád téměř nic. Zato ale začalo MS v hokeji, které jsem minulý rok vynechala kvůli tomu, že mi nevyhovovaly změny v obsazení naší reprezentace. Tenhle rok jsem nicméně usoudila, že si budu muset zvyknout, navíc v Růžu vkládám velké naděje, Hadamczika jsem odjakživa nemusela.

A teď k těm deseti dnům s R. Očekávaně jsme si oba padli do oka. Co do oka, přímo do postele :)) Je můj a já jsem jeho a já vím, že teď je to naprosto něco jiného, než jsem kdy předtím s kýmkoliv zažila. Všechny ty dny jsem se snažila ho co nejvíc zabavit... přírodou, kulturou, památkami, vyprávěním, fotkami, lidmi, seriálem (nakazila jsem ho GoT). Vymýšlela s matkou co nejvhodnější jídla, s převahou českých a moravských. A v noci jsme se tajně plížili k sobě do postelí, abychom si pro sebe ukradli pár hodinek soukromí. To nejlepší jsem si ale schovávala na poslední společné dny o víkendu, kdy jsem měla pronajatý pokoj v penzionu ve městě. Dopadlo to dokonce ještě lépe, protože jsme nakonec skončili ve čtyřpokojovém apartmánu s krbem a masážní vanou, náš rezervovaný pokoj byl mimo provoz :) Tam jsem ho teprve... navždy změnila :) Je úžasný. Celým tím hnusným světem nezkažený, jediné, v čem si u R. přeji změnu, je jeho sebevědomí. Snažím se ho podpořit, ale občas mi z toho vyjde opak. R. je tak hodný, pozorný, rozumný, vtipný, starostlivý, pečující, roztomilý, vášnivý, obětavý... Strašně se mi líbí, přitahuje mě a jsem k němu otevřená jako k nikomu. Za těch deset dní jsme oba vyčerpali svoje finanční prostředky. Já spíše účelově za cestování, jídlo, vstupenky, penzion apod., on především za dárky. Matce koupil knihu, kterou jsme vybrali, otcovi malé čokoládové autíčko a mě pozlacené hodinky a obrovského plyšového medvěda. Blázínek. Kdykoliv jsem se mu snažila takové utrácení rozmluvit, byl smutný a pomalu i naštvaný. Já mu ze zbývajících peněz byla schopná koupit jen obyčejného medvídka v tričku s českými motivy, kterého jsem mu navoňala svým parfémem. Oba tedy spíme se svými medvědy, které jsme pojmenovali po tom druhém.

Jakmile odletěl zpět do Nizozemska, nahrál na FB fotky a uveřejnil náš vztah. Matka okamžitě prohlásila, že jsme praštění a nemá to budoucnost. Zvláštní, že jen v tomto případě jsem opravdu schopná tu budoucnost si představit. V červnu a srpnu chci za R. letět, během vánočních svátků do ledna bych ho chtěla mít u sebe doma... Všichni říkají, že spolu vypadáme moc šťastně. Dokonce jsme zjistili, že sníme o vlastnictví stejného psa - bernského salašnického. A co se týče dětí... Nijak po nich netouží, ale nevadily by mu. Což já, která vidí budoucnost bezdětně, můžu jen uvítat. Teď si neustále voláme přes Skype (momentálně hovor dlouhý již 35 hodin) a pomalu plánujeme další setkání. Znemožní mi to práci v Nizozemsku, protože jsem si nestihla vydělat na počáteční výdaje, ale bude to znamenat, že spolu strávíme více času a já budu v menším stresu, protože budu pracovat v mojí věčné fabrice v Česku. Asi jsme oba naprostí blázni :))