Úterý 15.4.2014

15. dubna 2014 v 1:51 | Lesní tráva |  Jaro 2014
1:50 Uhuh. Úterní klasika před projevem. Aneb nespím, projev nemám připravený, ale také na něm nepracuji. Respektive mám z pondělního večera připravenou 1/5, která se rozhodně zatím nestihla usídlit v mé paměti. Právě jsem vypila kafe tak černé, až jsem se divila, že za mnou nechtělo zavřít dveře. Ve střevech samozřejmě taky udělalo rychlý pořádek. Jen oční kapky by to ještě chtělo, pro má bolavá očka po probděných nocích. Co rozhodně musím udělat, než začnu s projevem - kouknout na film, zahrát si nějaké onlinovky, provětrat Adolfa a několikrát ho pomazlit, jít na chat, xkrát zkontrolovat univerzitní web a FB. Psát si se všemi lidmi, se kterými jsem si dlouho nepsala. Číst knihu. A blogovat, ovšem. Jsem naprosto nepoučitelná. Jo a taky jsem koukala na Game of Thrones, of course. Opět jsem začala frčet torrenty, takže kdybych se opravdu dlouho neozývala, jsem v base (Jamesi).


Blíží se pitomé Velikonoce. Nejenže už nějaký ten rok těm blbečkům neotvírám (zásadně začali bývalí spolužáci chodit jako grupa cca 15 lidí, jen po chlastu a prachách), ale odjedu k přítelovi. Jeho matka nám totiž na 2 dny uvolní byt. Už zase vidím ty hádky nad sporákem. ON TOTIŽ UMÍ VAŘÍT LÍP. Jasně, bobku. Až na to že.... rozvařil těstoviny, neumí obalit řízky, neumí dosolit míchaná vejce a vždy plavou v oleji, párky dělá zásadně na sporáku, takže jakmile je dává do rohlíků, nechá tu kapající vodu rozblemtat rohlíky. Nepozná hotové maso. Mohla bych pokračovat. A co jsem podělala já? Jednou mi ujela ruka se solí nad bramborovou kaší (přiznávám se, to byl vážně humus... následné jakékoliv opravy to akorát zhoršily) a jednou jsem asi špatně vymazala plech, pizzu jsme z něj trošku dolovali. Jo a vlastně mi ujela i ruka s chilli nad čínskou směsí. Jejda. No, tak asi to nakonec nebude tak hvězdné. Každopádně, zpět k Velikonocím. Musím ovšem umýt vrata. Resp. dřevo i sklo vodou, pak zas celé dřevo leštěnkou a sklo Cleanem. Jablkovým, aspoň to pěkně voní. Takže práce asi na 5 hodin a ještě se lidé na ulici smějí, jak se já prcek komíhám nahoře na štaflích. Pfech.

Taky jsem si chtěla postěžovat na stav naší domácnosti. Máme starší dům (ale nepředstavujte si barabiznu). Střecha má někde díru, takže kdykoliv je opravdu velký déšť, v rohu pokoje mi to ze stropu kape. Jelikož právě tam teď mám seno a podestýlku pro Adolfa, snad dlouho řádně pršet nebude. V obýváku máme stropnice, které každou chvíli dělají fóry a kapku se odlepují. A nikdy, nikdy v tom zatraceném skleněném lustru nefungují všechny žárovky. Místo 8 vždy zůstane max. 5. V kuchyni se nám nevysvětlitelně v jednom bodě zdvíhaly kachličky, nevím, co s tím kopečkem rodiče udělali a nevím, jestli to vůbec chci vědět. Záchod. Tam se stane, že kapku zkysnete delší dobu, protože musíte splachovat výjimečně i pětkrát. Koupelna. Nějak teče voda z bojleru. Občas docela dost. A ona i kape. A kape na stojánek s holícím strojkem, kulmou, fény atd. Takže jsou ty věci mokré a při jejich používání přímo cítíte ten adrenalin z hrozící smrti. Vodní kohoutky. Tak nějak neumí rozlišovat teplotu - rozdíl mezi ledovou a příšerně horkou je menší než půl centimetru. A voda má málokdy řádný tlak... prostě to jen tak lehce poprchává, zrovna, když si potřebuju umýt vlasy, které budu mít brzo snad až po zadek. Topení si v noci občas rozmarně polupává, po půdě běhají kočky a řvou. Moje palanda je tak rozvrzaná, že i pouhé posunutí nohy zní jako divoký sex. Samozřejmě, že máme tenké zdi. Zkrátka bydlení značka ideál. To je tak, když máte v domácnosti chlapa k hovnu. Montuje se ve všem, jen ne v tom, v čem by měl. A pokud se montuje v tom, v čem by měl, ještě víc to posere. Dobře, dobře, už je toho moc, já vím, jdu na ten projev (možná).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 James | Web | 15. dubna 2014 v 6:16 | Reagovat

Kdyby tě chytli.. všechno zapřít! VŠECHNO ZAPŘÍT!
(haha, vy s přítelem teda vypadáte jak dva Babicové)
A z toho tvýho popisu váš dům zní jako pěkná žumpa. :D

2 ukradenaslova | Web | 15. dubna 2014 v 15:28 | Reagovat

[1]: Spíš tipuji ňákýho poltergeista.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama