Středa 25.3.2014

26. března 2014 v 1:25 | Lesní tráva |  Jaro 2014
1:00 Přemýšlím, jestli jsem taková cholerička, nebo jsem prostě zamrzla v pubertě. Moje bleskové změny nálad vytáčí nejen mě, ale samozřejmě i přítele. Bohužel, tohle chování jsem odkoukala jak od otce, tak od matinky a je mou nevyhnutelnou součástí. Teď konrétně jsem naštvaná na celý svět (pissed off at the highest rate). Ovšem, nejvíce sama na sebe, protože..."za všechno si můůůžu vlastně sáááám". Především jsem se vykašlala na svůj odborný projev do rétoriky. Sice jsem ho v noci sesmolila a vytvořila prezentaci se vším všudy, ale před pátou hodinou ranní už mi bylo jasné, že nazpaměť se mi projev během dalších 5 hodin učit rozhodně nechce. Takže jsem se vykašlala na všechny úterní přednášky a panu doktorovi napsala mail, že se omlouvám a žádám o odložení svého projevu. No problem. Velké plus - uklidila jsem půlku baráku včetně svého pokoje, natahala do pokoje z garáže podestýlku (40 litrů, wohoo), udělala si pořádek ve skriptech a datech v kalendáři a diáři. Bez těch posledních dvou věcí ani nevím, kdo jsem.


Matka mě dnes velice mile překvapila. Myslela jsem, že rodiče na mou budoucnost nijak nespoří a veškeré peníze nacpali sestře (půjčila, nevrátila, už nikdy ty prachy neuvidíme) nebo bráchovi. Omyl, v diskuzi o tom, že si sama šetřím na notebook, protože vím, že mi na něj vůbec nedají, mi byly vyčteny veškeré náklady na naši domácnost, dárky, spotřebu energií a v neposlední řadě stavební spoření (pro mne, týý jo..). Nikdy jsem rodičům nevyčetla, že mi nedají peníze na to či ono, jsem zvyklá dostávat peníze pouze částečně kvůli univerzitě a jídlu a se zbytkem mám buď smůlu, nebo si to zaplatím sama. A jelikož vydělám přes studium a výdaje na ostatní lidi pramálo, tak si můžu o nějakém klasickém bujarém a aktivním studentském životě jen zdát. Stejně mi chlast tak moc nejede, v kinech dávají většinou kraviny... Jen mě mrzí, že si nemůžu třeba zaplatit víc sportu, koupit více knih a jiných pro mě hodnotných věcí. Každý měsíc můžu na notebook odložit max tisícovku. Placený tělocvik - volejbal na jeden semestr = 1400 Kč (ARE YOU FUCKING KIDDING ME???). Spousta lidí brble, že musí splnit za studium 2 libovolné tělocviky zadarmo a ti, co by zas chtěli tělocviku víc, budou platit takové pálky. No, asi zůstanu navždy obézní, nejsem tak bohatá, abych za semestr vyhodila 2800 kvůli volejbalu a pinčesu.

Dalším mým rozhořčením je Maraton Hry o trůny pořádaný HBO. Praha, Brno, vstup zdarma, limitovaná registrace o 3 kolech a následném waitlistu. Nebylo naprosto možné se tam dostat - 1. kolo a hned v 3. sekundě startu jsou lístky zamluvené. 2. kolo ohlásili pozdě a já byla v tu chvíli v práci. 3. kolo nemá už vůbec cenu zkoušet, protože je v nabídce pouze 8 lístků. Damn it! Fuck this and this and that, fuck everything!!! Za tuhle akci bych si klidně i zaplatila :( Holt si udělám tenhle víkend se svým přítelem soukromý maraton. Ještě o tom neví. Vytvořím pro něj pozvánku, zařídím nějaké dobré jídlo, pití, naaranžuju nějak pokoj a jupí na to. Vlastně by to teoreticky šlo i v obýváku, od té doby, co jsem rodičům pořídila DVD přehrávač s USB vstupem. Jen bych musela ukecat rodiče, aby nám do obýváku nelezli a nerušili nás při maratonu (případně sexu, to se taky může stát, jak se znám). A ať zkusí přítel nějak protestovat!!! :-D

Posledním bodem naštvanosti je nový záchvěv přítelové paranoie, žárlivosti a podezírání. Několikahodinová hádka kvůli nějakému týpkovi, co jsem si přidala na FB. Ráda bych řekla, jaké je Fuckbook zlo, ale ne, ta žárlivost je ZLO!!! Řešili jsme to ve čtvrtek, pátek i sobotu. Vážně, mám já tohle zapotřebí? Sakra, nikdy jsem mu nedala záminku k tomu, aby mě podezříval z nějakých neplech. Jasně, v minulosti jsem párkrát nebyla nejsvatější, ale šlo o typické - mladá, blbá, nevybouřená. Že to teď budu mít od něj pořád na talíři, není vůbec fér. Já také netahám nic z jeho minulosti. Dohodli jsme se na tom, že pokud se k němu budu chovat líp v několika ohledech, tak nebude dělat scény. Vážně ho nechci ztratit kvůli jeho žárlivosti, překonáme to. To jsem se rozepsala :P Dnes mě čeká odpolední, zítra přednáška a opět odpolední směna, v pátek volno a jeho příjezd. Alea iacta est!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 James | Web | 26. března 2014 v 20:18 | Reagovat

Zuřivost lvl Hitler?
Nejvíc mě bavila ta část se žárlivostí. Je to takhle: ať už to kluk přizná nebo ne, žárlí na každýho dalšího kluka ve tvým životě. Na prvním místě bejvají dobří kamarádi, a taky partneři v tanečních, ti představujou velkou hrozbu, hlavně protože mají možnost se tě dotknout. Komunikace s ex je taky velice nebezpečná. A ne, to nesoudím podle sebe. :D

2 ukradenaslova | Web | 1. dubna 2014 v 21:16 | Reagovat

[1]: Žárlí i do minulosti, kdyby jen přítomnost a budoucnost. A to se s žádným z ex pěkně prosím nebavím! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama